Na czym polega prowadzenie restauracji?


Prowadzenie restauracji jest tematem modnym i bardzo popularnym. Jednak, już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to proste zadanie, a praca właściciela takiego lokalu czy też menadżera jest trudna, a niejednokrotnie nawet stresująca. Z drugiej strony, prowadzenie takiego miejsca i zarządzanie zarówno personelem jak i lokalem może być interesującym zajęciem dającym wiele satysfakcji w życiu zawodowym.

Wystrój, jedzenie i wiele innych spraw

Z jednej strony prowadzenie restauracji to zarządzanie samym lokalem. A więc dbanie o to, aby zawsze był czysty, a warunki w nim były higieniczne. Oczywiście odrębną sprawą jest skomponowanie karty dań oraz kwestia wystroju oraz to, aby te rzeczy były ze sobą spójne. A ponieważ w restauracji oczywiście główną i najważniejszą rolę gra jedzenie - bardzo istotny jest odpowiedni dobór personelu. W załodze takiego lokalu przede wszystkim powinien się znaleźć wykwalifikowany szef kuchni, który będzie miał doświadczenie w przyrządzaniu dań, które będą serwowane. Jeśli jest to pizzeria - trzeba koniecznie znaleźć dobrego pizzera, bo w przeciwnym wypadku lokal będzie świecił pustkami. Szef kuchni powinien dysponować swoimi kucharzami, dzięki którym przygotowywanie dań będzie szło szybko i sprawnie.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Oczywiście to, że trzeba na bieżąco dbać o zaopatrzenie restauracji, trzeba być w lokalu dostępnym i na bieżąco kontrolować co się tam dzieje. Trzeba monitorować pracę kelnerów, a także dbać o zadowolenie klientów. Kolejną kwestią jest promowanie lokalu, a więc marketing i reklama. Tym zadaniem menadżer może zająć się sam, ale może to też delegować do agencji reklamowej lub do jakiegoś specjalisty. Ważne też jest, aby na bieżąco kontrolować co dzieje się w kuchni, jak przebiega współpraca, czy nie pojawiają się jakieś problemy lub też czy nie trzeba tego miejsca w jakiś sposób doposażyć w dodatkowy sprzęt gastronomiczny. Na bieżąco trzeba też dbać o porządek na całym obiekcie i świadomie kształtować jego pozytywny wizerunek u klientów, którzy zdecydują się tutaj zjeść posiłek.

formularz kontaktowy


W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.